Wybierz region

Wybierz miasto

  Kabaret Pod Wyrwigroszem

  Skwierzyński Ośrodek Kultury
  Skwierzyna, ul. Teatralna/5, +48 95 717 00 59

  19:30 Niedziela, 13 grudnia

  • 45zł

  To my - „Kabaret pod Wyrwigroszem”! Założyliśmy się w 1994 roku. Przez kilka lat występowaliśmy w Piwnicy pod Wyrwigroszem(*). Były premiery, byli widzowie. Co poniedziałek, po spektaklu odbywały się biesiady przy pianinie i przy winie(**) do poźnych godzin nocnych.

  Dziewięć lat poźniej żywot restauracji „Wyrwigrosz” oraz jego „Piwnicy” dobiegł kresu. I tak zakończył się pierwszy, „romantyczny” okres działalności naszego kabaretu. W tzw. międzyczasie byliśmy angażowani do Benefisow w Teatrze STU, ktore regularnie realizowała TVP2. Bywaliśmy na telewizyjnych kabaretonach w Mrągowie, Koszalinie, na Piknikach telewizyjnej „2”, kabaretonie w Opolu i na rożnych innych także występowaliśmy. Nierzadko z sukcesem.
  Żeby nie przynudzać: po renowacji składu (2005) - kabaret wsiadł w busa i zaczął podrożować po kraju. I zagranicy. Ten etap działalności trwa do dzisiaj. Pozytywizm! Wysiadamy z auta tylko wtedy, kiedy trzeba pozytywnie wystąpić. Po drodze zdarzyła nam się ponad czteroletnia wspołpraca z RMF FM, gdzie dwa razy w tygodniu mieliśmy swoje okienko z nowymi przygodami Kresowiakow. W 2008 roku wypaliła nam się płyta DVD, ktorej już nie ma w sklepach, bo poszła. Z następną jesteśmy w ciąży. Była też płyta z fajnymi piosenkami. Kolejna tuż, tuż. Był „Donald marzy”, była „Jesteś spalona”, były liczne autorskie programy w TVP2, kabaretony opolskie, Mrągowa, „Koszaliny”, Płocki, „Kraj się śmieje”, Kluby „2”... Trudno to wszystko wymienić. Więc nie wymieniamy.
  A co jest? Gramy ponad 200 spektakli w roku. Są zaproszenia do realizacji TV. A co najważniejsze, mamy nowoczesne studio, w ktorym nagrywamy piosenki w postaci teledyskow („Ona nie tańczy dla mnie”, „Oddział specjalny”) i realizujemy poważne i niepoważne filmy! To co tam robimy, jest do obejrzenia na naszym osobistym kanale na YouTube. Subskrybujcie go, a będziecie pierwsi, do ktorych dotrą nasze nowe produkcje!

  Reszta historii Kabaretu pod Wyrwigroszem jest w trakcie tworzenia. Się.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie bądź kucharzem marnotrawnym! Czy wiesz, jak nie marnować żywności? QUIZ