Piłkarski weekend w powiecie międzyrzeckim. Jedno zwycięstwo i dwa remisy [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Międzyrzeczanie gładko wygrali z piłkarzami z Rudnicy 8:0.
Międzyrzeczanie gładko wygrali z piłkarzami z Rudnicy 8:0. Artur Anuszewski
Piłkarze z Międzyrzecza gładko wygrali sobotni mecz na własnym boisku. Spotkania ich rywali z Bledzewa i Przytocznej zakończyły się remisami.

Piłkarze MKS Orzeł Międzyrzecz nie dali nawet najmniejszych szans gościom z Rudnicy. Wygrali na własnym boisku aż 8:0! Przez 90 minut górowali nad Kosmosem 78 w każdym elemencie futbolowego rzemiosła. Kibice wreszcie zobaczyli taka drużynę, jaką chcieliby oglądać na każdym spotkaniu.

Długą listę bramek otworzył już w pierwszej minucie Mateusz Waltrowski. Bohaterem meczu okazał się jednak Tomasz Puncewicz, który zdobył dla Orła aż cztery gole. Trzy kolejne dołożyli Maciej Grzelachowski, Jakub Brzozowski i Bartosz Knop.

Mimo wysokiej wygranej, zespół z Międzyrzecza nie ma szans na awans do czwartej ligi. Zajmuje bowiem trzecią pozycję w tabeli, a do liderów ze Słubic międzyrzeczanom brakuje aż 13 punktów. Podopieczni Rafała Wojewódki udowodnili jednak, że są jedną z czołowych drużyn gorzowskiej okręgówki. W sobotę, 9 czerwca, pojadą do Sulęcina na mecz z niżej notowaną Stalą, a ostatnie spotkanie w rundzie wiosennej rozegrają 16 czerwca na własnym boisku. Ich rywalem będą zawodnicy GKS Bledzew, którzy w minioną niedzielę zremisowali z LZS Bobrówko 3:3. Mieli szanse na zwycięstwo, gdyż ich rywale zdobyli tylko dwie bramki. W pierwszej połowie Radosław Pawełkiewicz strzelił jednak samobójczego gola, co przełożyło się na remis. Trzy pozostałe zdobyli Dominik Potyra i czołowy snajper GKS Paweł Timoszyk. który strzelił kolejno dwa gole w odstępie jednej minuty.

Piłkarze z Bledzewa zajmują 14 miejsce w tabeli, ale nie muszą się obawiać spadku do A klasy, gdyż mają 12 punktów przewagi nad ostatnim w tabeli Kosmosem 78. W sobotę, 9 czerwca, o godz. 17.00 zagrają na boisku w Zemsku z niżej notowaną Toromą Torzym, co daje im szanse na kolejne trzy „oczka”.

Remisem 3:3 zakończyło się także wyjazdowe spotkanie Zjednoczonych z Łucznikiem. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego - po bramce Patryka Minge oraz dwóch golach Jarosława Krysiaka - zawodnicy z Przytocznej prowadzili 3:2. Niestety, w ostatniej minucie gospodarze wyrównali na 3:3 i nasi piłkarze musieli się zadowolić jednym punktem.

Zawodnicy z Przytocznej zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 48 punktów. W sobotę, 9 czerwca, zagrają u siebie ze Spartakiem Deszczno.