Piłkarze Zjednoczonych gładko ograli Polonię Lipki Wielkie 3:0 [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Bogini zwycięstwa sprzyjała też zawodnikom z Przytocznej. Na własnym boisku pokonali Polonię z Lipek Wielkich. Pierwszą bramkę zdobył w 45. minucie Łukasz Kwiatkowski. Po przerwie Zjednoczeni wiele razy atakowali bramkę rywali. W 83. minucie Jarosław Krysiak podwyższył wynik na 2:0, a dwie minuty później Patryk Minge zdobył trzeciego gola i ustalił wynik na 3:0 dla gospodarzy. Artur Anuszewski
Mijający weekend był udany dla dwóch naszych zespołów grających w okręgówce. Orzeł wygrał z liderem, a Zjednoczeni pokonali na własnym boisku ekipę z Lipek Wielkich. Niestety, piłkarze z Bledzewa ulegli Spartakowi z Deszczna.

W sobotę piłkarze z Międzyrzecza pojechali do Słubic, gdzie zmierzyli się z liderami rozgrywek. Statystyki przemawiały za gospodarzami, którzy mieli kilkunastopunktową przewagę. I w dodatku grali na własnym boisku. Na szczęście dla Orła, miejscowi nie potrafili wykorzystać tych atutów.

Podopieczni Rafała Wojewódki mieli wyraźną przewagę nad rywalami, ale w pierwszej połowie nie potrafili jej wykorzystać. Na pierwszą i jedyną bramkę kibice musieli poczekać aż do 85 minuty, kiedy Tomasz Puncewicz ustalił wynik na 1:0 dla Orła. Mecz był prawdziwym festiwalem żółtych kartek. Międzyrzeczanie dostali ich aż pięć – w tym dwie Bartłomiej Gołost, a gospodarze zobaczyli trzy żółte kartoniki.

Zwycięstwo nie zmieniło sytuacji drużyny z Międzyrzecza, która znajduje się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli bez szans awans do czwartej ligi. Polonia zachowała pozycję lidera i ma nad Orłem aż 13 punktów przewagi. W sobotę, 2 czerwca, o godz. 16.00 nasi piłkarze zagrają u siebie w Kosmosem 78 z Rudnicy.

Zjednoczeni zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli z 48 punkami na koncie. W najbliższą sobotę pojadą do Strzelec Krajeńskich na mecz z niżej notowanym Łucznikiem.

Porażką na boisku w Zemsku zakończył się sobotni mecz piłkarzy GKS Bledzew. Początek był korzystny dla gospodarzy. W 25. minucie wyszli na prowadzenie 1:0 po skutecznym ataku Dominika Potyry i zdołali utrzymać przewagę do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron inicjatywę przejęli goście z Deszczna, którzy wpierw wyrównali na 1:1, a potem wyszli na prowadzenie 2:1. To kolejna, druga z rzędu porażka futbolistów z Bledzewa, którzy zajmują 14 pozycję w tabeli na 16 drużyn. Mają zaledwie dwa punkty przewagi nad zagrożoną spadkiem do A klasy Toromą Torzym.