Pobiegli Wilczym Tropem dla Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

W biegu wystartowało 38 zawodników.
W biegu wystartowało 38 zawodników. Artur Anuszewski
Żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i mieszkańcy Międzyrzecza uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych podczas biegu Tropem Wilczym.

Na świecie odbyło się dziś 365 biegów upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. Jeden z nich zorganizowany został nad jeziorem Głębokie koło Międzyrzecza. Na trasie o długości 1963 m. rywalizowało 38 biegaczy.

Dystans biegu upamiętnia 1963 rok, w którym zamordowany został ostatni z Żołnierzy Wyklętych – Józef „Lalek” Franczak.

Rosomak wygrał rozgrywki halówki. Zobacz zdjęcia

Tegoroczną edycję biegu w trzech garnizonach "siedemnastej" - w Międzyrzeczu, Wędrzynie i Krośnie Odrzańskim - zorganizowała Sekcja Wychowania Fizycznego i Sportu. Najliczniejszą grupę stanowili żołnierze międzyrzecko-wędrzyńskiej brygady.

Charytatywny koncert dla Wojtusia i Klaudii

Zwycięzcy otrzymali z rąk dowódców pododdziałów 17 WBZ oraz burmistrza miasta Remigiusza Lorenza pamiątkowe statuetki i medale.

Bieg Tropem Wilczym nad jez. Głębokie. Wideo

Na podium w grupie mężczyzn stanęli: 1. Marcin Antczak, 2. Dariusz Siek, 3.Dariusz Domański. Wśród kobiet najszybsza okazała się Emilia Budna, przed Sandrą Osowską i Pauliną Stefaniuk.

Możemy uratować nóżkę Wojtusia

W Wędrzynie zwyciężczynią biegu wśród kobiet została Magdalena Kiewluk, a za jej plecami dobiegły Renata Świniarska i Marta Urbańska. W kategorii mężczyzn zwyciężył Maciej Terka przed Pawłem Kowalczykiem i Piotrem Błochem;

W garnizonie Krosno Odrzańskie wśród kobiet prym wiodły Aleksandra Bereśniewicz, Nicola Machcińska i Magdalena Łobażewicz. W kategorii mężczyzn najszybciej trasę biegu pokonał Damian Wąchała przed Sylwestrem Kalińskim i Bartoszem Sukiennikiem.

Więcej informacji z regionu w dzienniku "Gazeta Lubuska".