Siatkarze Orła wygrali z akademikami z Zielonej Góry i pożegnali trenera [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Najbardziej zacięty i wyrównany był trzeci set. Goście wyszli na prowadzenie. Miejscowi odrabiali straty, ale nie mogli ich dogonić. Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 19:16 zrobiło się nerwowo i M. Karbowiak poprosił o czas. Dariusz Brożek
Niedzielny mecz siatkarzy z Międzyrzecza i Zielonej Góry zakończyły strumienie szampana oraz ogromny tort. Międzyrzeczanie świętowali swoje zwycięstwo i jednocześnie żegnali szkoleniowca Marcina Karbowiaka, który po ponad 20 latach rozstaje się z klubem.

Międzyrzeczanie wygrali sobotni mecz z akademikami z Zielonej Góry 3:0, dlatego podczas niedzielnego spotkania miejscowi kibicie wierzyli w ich kolejne gładkie i szybkie zwycięstwo. Podopieczni Marcina Karbowiaka nie zawiedli ich oczekiwań. Pierwszego seta wygrali 25:19.

- Poza trzecim setem warunki gry dyktował Orzeł - komentował po meczu M. Karbowiak.

Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany. Finał należał jednak do gospodarzy, którzy pokonali rywali 25:20.

Ekologiczne bomby na naszych drogach. Kto je podrzucił?

Po ataku Mariusza Szulikowskiego międzyrzeczanie wyrównali na 22:22. Potem „Szulik” zdobył kolejny punkt i wyprowadził Orła na prowadzenie. Mimo tego doszło do gry na przewagi. Ostatecznie ku ogromnej radości kibiców, międzyrzeczanie wygrali 27:25.

Kto jest mistrzem halówki? Oczywiście, że Rosomak!

Mecze zakończyło pożegnanie M. Karbowiaka, który ze względów rodzinnych przenosi się do Sulechowa. Były strumienie szampana, tort, podziękowania i prezenty, które szkoleniowcowi wręczyli m.in. kapitan Orła Piotr Haładus i burmistrz Remigiusz Lorenz.