Skwierzynianka z kolejnym medalem Mistrzostw Europy! [ZDJĘCIA]

AGR
Renia znów na podium.
Renia znów na podium. Fot.: Bartłomiej Zborowski - Polski Komitet Paraolimpijski
Renata Śliwińska zdobyła kolejny medal na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce.

W niedzielę, podczas Mistrzostw Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce, które odbywały się w Berlinie skwierzynianka Renata Śliwińska w rzucie dyskiem w łączonej kategorii F40/41 z wynikiem 21,54 m zdobyła srebrny medal. Wicemistrzostwo Europy przypieczętowane zostało w szóstej kolejce.

W czasie Mistrzostw Europy Renata Śliwińska ustanowiła także nowy rekord świata w pchnięciu kulą w kategorii F40 z wynikiem 8,50 m zdobywając złoty medal.

- Wrażenia z mistrzostw są niesamowite, panuje wspaniała atmosfera. Cieszę się, że udaje mi się osiągać zamierzone cele. To duża zasługa trenera Zbigniewa Lewkowicza za wspaniałe przygotowanie mnie do tych mistrzostw - mówiła nam Renata.

To nie pierwsze sukcesy naszej sportsmenki. W zeszłym roku Renata Śliwińska podczas czwartego dnia Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce odbywających się w Londynie wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą (F40) uzyskując nowy rekord życiowy 7,23 m.

W 2016 r. pokazała na co ją stać w Rio de Janeiro. Choć ostatecznie zajęła szóste miejsce, udało jej się pobić rekord świata. Rzucając dyskiem na odległość 23,34m nie tylko poprawiła własny najlepszy wynik o blisko 6m, ale ustanowiła też nowy rekord świata w kategorii F40.