Świetny finisz „Kangurów"! Koszykarze Kangoo Basket Gorzów wygrali pierwszy mecz w tym roku

Cezary Konarski
Koszykarze Kangoo Basket Gorzów pokonali ekipę z Kłodzka 80:72.
Koszykarze Kangoo Basket Gorzów pokonali ekipę z Kłodzka 80:72. Radosław Łogusz
Kapitalnie spisali się koszykarze Kangoo Gorzów w końcówce II-ligowego meczu z drużyną z Kłodzka. Gorzowianie przegrywali niemal przez całe spotkanie, ale potrafili podnieść się z kolan i pokonali rywala 80:72.

EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 80:72

• Kwarty: 13:22, 18:22, 23:17, 26:11.
  • Kangoo Basket: Grzegorczyk 21 (1x3), Benk 18 (4x3), Jelski 12 (2x3), Chodkiewicz 10, Jercha 3 (1x3) oraz Mańkowski 5 (1x3), Wróbel 5, Kaczmarek 3 (1x3), Latecki 3, Dreczkowski 0.

Wyżej notowana drużyna z Kłodzka bardzo dobrze rozpoczęła mecz w Gorzowie, w zasadzie od początku kontrolowała mecz. W 18 min goście prowadzili 39:23, a pierwszą połowę wygrali 44:31. Dość wyraźną przewagę utrzymywali też w trzeciej kwarcie, w 23 min było 35:51. Wtedy jednak jakby nowe siły wstąpiły w gorzowian. „Kangury" systematycznie odrabiały starty, ale w połowie czwartej odsłony spotkania wciąż przegrywały - 63:68 w 35 min. Dwie kolejne minuty okazały się kluczowe dla losów spotkania. W tym czasie gospodarze zdobyli aż 14 punktów, nie tracąc ani jednego (było 77:68).

Drugą połowę spotkania gorzowianie wygrali 49:28 i dzięki temu triumfowali po raz pierwszy w tym roku. Tak klub krótko skomentował, to co stało się w drugiej części pojedynku w hali CEZiB: „Wtedy pokazaliśmy, ile naprawdę jesteśmy warci. Korzystajmy z tego, a o utrzymanie w drugiej lidze zupełnie przestaniemy się martwić".