Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyście otwarto centrum logistyczne Amazon w pobliżu Świebodzina! Zobacz zdjęcia i wideo

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Uroczyście otwarto centrum logistyczne Amazon w pobliżu Świebodzina.
Uroczyście otwarto centrum logistyczne Amazon w pobliżu Świebodzina. Mariusz Kapała / GL
Amazon w Chociulach, w pobliżu Świebodzina, w końcu otwarty! Choć obiekt funkcjonuje od 6 września, to został uroczyście otwarty trzy tygodnie później - w środę 29 września. W centrum na stałe zostanie zatrudnionych ponad tysiąc osób.

Amazon pod Świebodzinem pierwszym w regionie

– Nasze nowe centrum pomoże nie tylko zaspokoić rosnące zapotrzebowanie naszych klientów na sprawną obsługę e-zakupów, rozszerzyć ofertę produktową, przy jednoczesnym wsparciu stale zwiększającej się liczby partnerów handlowych, ale też pozwoliło na stworzenie 1 000 nowych miejsc pracy w regionie - powiedział Chris Herzberg, dyrektor generalny centrum logistycznego w Świebodzinie.

Centrum jest dziesiątym obiektem Amazona w Polsce, a pierwszym w województwie lubuskim. Obecnie w całym kraju firma zatrudnia na stałe już 23 000 osób.

Zobacz, jak wygląda obiekt wewnątrz!

Świebodzin miastem przyszłości

Czterokondygnacyjny obiekt ma powierzchnię 193 000 m².

- To, co się dzisiaj dzieje, to że otwieramy jedno z największych centrów logistycznych w kraju, drugi pod względem wielkości obiekt firmy Amazon, pokazuje, że Świebodzin jest fantastycznym miejscem dla biznesu - powiedział burmistrz Świebodzina Tomasz Sielicki podczas otwarcia. My tym otwarciem wysyłamy jasny sygnał nie tylko dla województwa lubuskiego, ale również dla całego kraju. My tutaj jesteśmy i u nas warto inwestować swój kapitał

- dodał. Jak zaznaczył, jest przekonany, że Świebodzin jest miastem przyszłości, a obecność Amazona to preludium do sukcesu gospodarczego w kolejnych latach.

Łączna powierzchnia centrum logistycznego w Świebodzinie wynosi 193 000 m², co zapewni możliwość magazynowania do 30 milionów produktów. To drugi największy obiekt Amazon w Polsce, zaraz po centrum w Gliwicach.

- Lubuskie wita Amazon i jestem przekonana, że nasza współpraca poprawi jakość życia w regionie. Jestem przekonana, że obecność światowej marki, tutaj, w zielonej krainie, sprawi, że nasz potencjał gospodarczy będzie jeszcze silniejszy i razem przyciągniemy kolejnych wielkich inwestorów - mówi marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.

Praca w Amazon koło Świebodzina

To, co wyróżnia centrum na tle innych tego typu obiektów to wsparcie 3000 robotów, które ułatwią pracę. Łącznie w polskich oddziałach Amazon działa ponad 10 000 tego typu urządzeń.
Pracownicy będą funkcjonować na czterech kondygnacjach. Amazon zapewnia bezpośrednie zatrudnienie na umowy o pracę. Możliwe jest także zatrudnienie na inny rodzaj umowy poprzez agencje pracy.

Cały czas rekrutujemy i szukamy pracowników poziomu podstawowego, czyli pracowników magazynowych, ale są otwarte jeszcze inne rekrutacje na poziomy specjalistyczne, na przykład na specjalistę w dziale HR, techników utrzymania ruchu, inżynierów w dziale IT czy kierowników obszarów, czyli osoby, które są liderami zmiany i zajmują się procesem i pracownikami magazynowymi

- mówi Agnieszka Badowska, HR Buisness Partner.

Na stanowisko pracownika magazynowego nie są wymagane doświadczenie ani CV. Firma gwarantuje pakiet szkoleń. Proces rekrutacji na stanowiska specjalistyczne wygląda nieco inaczej i składa się z kilku etapów. – W etapach uczestniczą różni przedstawiciele naszej firmy, nie tylko HR. Sprawdzam czy kandydat pasuje do nas pod kątem kultury organizacyjnej. Oprócz kwalifikacji zwracamy uwagę na przykład na nastawienie na innowacje, czy kandydat potrafi "głośno" wypowiadać swoje zdanie albo czy potrafi szukać ścieżek rozwoju – mówi Badowska.

Stawki proponowane przez Amazon pracownikom magazynowym:

  • 22,50 złotych brutto na godzinę - do 12 miesięcy pracy,
  • 23 złote brutto na godzinę - po 12 miesiącach pracy,
  • 24 złote brutto na godzinę - po 24 miesiącach pracy.

Stawki proponowane liderom:

  • 28 złotych brutto na godzinę - do 12 miesięcy pracy,
  • 28,50 złotych brutto na godzinę - po 12 miesiącach pracy,
  • 30 złotych brutto na godzinę - po 24 miesiącach pracy.

Ponadto pracownicy mają szansę na uzyskanie premii frekwencyjnej lub premii związanej z dobrymi wynikami zespołu. Mogą także liczyć na szereg benefitów - prywatną opiekę medyczną, bezpłatne ubezpieczenie, transport na wybranych trasach i obiady za złotówkę. Amazon prowadzi także program Postaw na Swój Rozwój gwarantujący bezzwrotne dofinansowanie do szkoleń. Firma płaci 95 procent do maksymalnej kwoty rocznego dofinansowania i zapewnia zajęcia odbywające się na miejscu.

– Nowe centrum Amazona przede wszystkim doskonale wypełniło lukę na świebodzińskim rynku pracy. Od dłuższego czasu aktywnie poszukiwałam pracy, gdzie mogłabym nie tylko wykorzystać swój potencjał, ale też się rozwijać, co na lokalnym rynku nie jest łatwym zadaniem. W Amazon robię to, co lubię, współpracuję z profesjonalistami, a przy tym ze wspaniałymi ludźmi, na których zawsze mogę liczyć – mówi Ewelina Popławska, pracująca w centrum operacyjnym Amazon.

Starosta świebodziński Zbigniew Szumski zauważa, że Świebodzin czekają zmiany kulturowe.

Ten inwestor to pracodawca o zasięgu regionalnym, będzie dowoził pracowników z promienia około stu kilometrów. Do nich dołączą pracownicy, którzy przyjadą z zagranicy i to niewątpliwie zmieni pejzaż kulturowy naszego miasta. Z tymi nowymi wyzwaniami będziemy musieli się zmierzyć i jest to fajne wyzwanie- mówi.

STEM Kindloteki Amazon

Amazon uruchomił w Świebodzinie dwie STEM Kindloteki – edukacyjne przestrzenie multimedialne, otwarte dla lokalnej społeczności. Są one przeznaczone do zdobywania wiedzy i nowoczesnych kompetencji. Jedna z multimedialnych stref zlokalizowana jest w filii nr 1 Biblioteki Miejskiej w Świebodzinie (os. Łużyckie 39), natomiast druga znajduje się w Świetlicy Inicjatyw Twórczych – Strefie Wsparcia Rodziny (ul. Bramkowej 2).

Panele fotowoltaiczne i stacje ładowania

Budynek w Świebodzinie – w ramach zobowiązania Amazon do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w całej działalności do 2040 roku – jest w 100% zasilany energią elektryczną. Dotyczy to systemu grzewczego, jak też podgrzewania ciepłej wody, co pozwala uniknąć stosowania paliw kopalnych (gazu ziemnego), przy zachowaniu efektywności energetycznej. Oświetlenie LED sterowane jest w zależności od dostępności światła naturalnego i stopnia zapełnienia budynku, a jakość powietrza w pomieszczeniach jest stale monitorowana. Budynek jest wyposażony w 3 900 paneli słonecznych, których energia wystarczyłaby do zasilenia około 480 domów jednorodzinnych. Na parkingu znajduje się ponad 40 stacji ładowania, które pozwalają na jednoczesne ładowanie ponad 80 samochodów elektrycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto