Zawodnicy z UKS TRI-SEA MEWA WŁADYSŁAWOWO pojechali na międzynarodowe zawody i wrócili z 19 medalami! | ZDĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
UKS TRI-SEA MEWA WŁADYSŁAWOWO
W olsztyńskiej Aquasferze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bałtyku w pływaniu w płetwach oraz 1. runda Klubowego Pucharu Polski, czyli III Open Baltic Finswimming Championship. W zawodach startowało prawie 200 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, w tym znalazły się po dwie sekcje z Litwy i Białorusi. Nasi wrócili z 19 medalami!

Reprezentacja UKS TRI-SEA MEWA WŁADYSŁAWOWO w składzie: Kinga Chmielewska, Weronika Tusk, Maja Necel, Iza Necel, Katarzyna Truszczyńska – Gzyl, Albert Konkel, Ignacy Kowalczyk, Oskar Lisakowski, Seweryn Ziemniak, Karol Markiewicz, Jarek Markiewicz i trener Mateusz Szurmiej dobrze rozpoczęła sezon startowy 2020.

- Podczas międzynarodowych zawodów w Olsztynie zdobyliśmy 19 medali (10 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych) zajmując 4. miejsce w klasyfikacji medalowej – informuje Agnieszka Biedrzycka, prezes UKS TRI-SEA MEWA WŁADYSŁAWOWO.

Medaliści z władysławowskiego klubu to: Weronika Tusk, która zdobyła brąz (100m BF) i srebro (800m SF kat. „C”); Katarzyna Truszczyńska-Gzyl, która wywalczyła złoto (400m IM, SF) i srebro (100m IM, kat. „A”); Ignacy Kowalczyk zdobył dwa złote medale (400m BF,100m SF kat. „E” ) i jeden brązowy (100m BF); Albert Konkel wywalczył dwa brązowe medale (200m BF, 400m BF kat. „E”); Seweryn Ziemniak zdobył złoto (800m SF) i brąz (100m BF kat. „D”); Karol Markiewicz wywalczył trzy złote medale (400m BF, 200m BF, 400m SF kat. „D”); Jarek Markiewicz zdobył dwa złote medale (50m BF, 100m BF) oraz brązowy (200m BF kat. „C”); a trener Mateusz Szurmiej wywalczył pierwsze miejsce na podium (400m IM) oraz brąz (50m AP kat. „A” ).

W klasyfikacji generalnej zawodów na podium stanęli: Ignacy Kowalczyk, który zajął drugie miejsce w kategorii „E”, Karol Markiewicz, który zajął pierwsze miejsce w kategorii „D” oraz Jarek Markiewicz za drugie miejsce w kategorii „C”.

To jednak nie koniec sukcesów odniesionych przez zdolnych pływaków z władysławowskiego klubu.
- Wisienką na torcie było powołanie w skład Polskiej Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach na 2020 rok naszych reprezentantów: Katarzynę Truszczyńską-Gzyl – senior, Mateusza Szurmieja - senior oraz Jarka Markiewicza – junior – podsumowuje Agnieszka Biedrzycka, prezes UKS TRI-SEA MEWA WŁADYSŁAWOWO.