MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 67 km od Skwierzyny. Pomysły na odrobinę ruchu - weekend 6 - 7 lipca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz nowych tras do nordic walking w pobliżu Skwierzyny? We współpracy z Traseo mamy dla Ciebie kilka pomysłów na najbliższy weekend. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nordic walking, nie zaczynaj w poniedziałek. W wolny dzień będziesz mieć więcej czasu, i zaczniesz spacer w dziennym świetle. Oto nasze podpowiedzi, gdzie warto sie wybrać ze Skwierzyny na nordic walking. Na ten weekend wybraliśmy ścieżki w odległości do 67 km od miasta. Sprawdź je i daj znać, jak Ci się podobało.

Spis treści

Trasy nordic walking w pobliżu Skwierzyny

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy 3 szlaki nordic walking oddalone maksymalnie o 67 km od Skwierzyny. Sprawdź, czy szlak polecany przez innych użytkowników Traseo odpowiada również Tobie.

Przed marszem sprawdź, jaka będzie pogoda w Skwierzynie.

W sobotę 6 lipca według prognozy pogody ma być 29°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 32%. W niedzielę 7 lipca zgodnie z najnowszymi prognozami pogody ma być 21°C w najcieplejszym momencie dnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 55%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak IV Dywizji Piechoty (Człopa - Nadarzyce) - Pieszy Czerwony ver. 2021

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 102,65 km
  • Czas trwania marszu: 150 godz. i 6 min.
  • Przewyższenia: 99 m
  • Suma podejść: 1 006 m
  • Suma zejść: 984 m

Trasę nordic walking mieszkańcom Skwierzyny poleca JJ_Active

Szlak IV Dywizji Piechoty (Człopa - Nadarzyce) - Pieszy Czerwony ver. 2021. Kolejny urolkiwy ale dosyć trudny technicznie szlak ponad 100 km. Nawigacyjnie nie jest tak źle w stosunku do mapy choć zdarzają się odstępstwa. Szlak nie da się obecnie przebyć w całości gdyż rozszerzono teren wojskowy zaraz za Narzycami przez który szlak przebiega. Przejazd tylko za zezwoleniem Komendanta WP z Nadarzyc. Oznakowanie akceptowalne choć po samych znakach raczej się szlaku nie przebędzie;) Ale znaki są i jest ich sporo o ile się idzie po szlaku. Szlak osadzony w realiach Wału Pomorskiego po drodze spotykamy pozostałości umocnień. Bardzo dużo odcinków trudnych technicznie do przebycia (dawno zapomniane pozarastane ścieżki głównie w okolicach jezior).
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak czerwony Kostrzyn n/O - Gorzów Wielkopolski, cz. 5

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 12,04 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 54 min.
  • Przewyższenia: 93 m
  • Suma podejść: 520 m
  • Suma zejść: 517 m

Amatorom nordic walking ze Skwierzyny trasę poleca MichauSm

Czerwony szlak im. Hetmana Czarnieckiego, cz. 5

Trasa: Bogdaniec, stacja kolejowa - Bogdaniec, Zagroda Młyńska (zwiedzanie) - Gąśnik - Jenin - Bogdaniec, stacja kolejowa.

Wysiadam na stacji kolejowej Kolei Wschodniej (Ostbahn) i od razu widzę, że na ścianie spotkało się generałów dwóch: jeden pruski, a drugi ruski ;). Od nazwiska pierwszego wieś nosiła przed wojną nazwę Dühringshof (Bernhard Alexander von Düringshofen), a od nazwiska drugiego nosi obecną nazwę Bogdaniec (Siemion Bogdanowicz). Jak to zwykle, spod obecnej farby z nazwą stacji przebija dawna niemiecka nazwa miejscowości. Od razu wiadomo, że jest się na Ziemiach Zachodnich. :)

Głównie zwiedzanie Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu (oddział Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim). Po remoncie — wspaniały obiekt i naprawdę warty polecenia. Spędziłem tam 3 godziny w bardzo miłym towarzystwie, szczególnie Pan Józek jest skarbnicą wiedzy o tym obiekcie (i przepracował w tym młynie sporo lat). Świetna lekcja historii i uzupełnienie bardziej "miejskiej" ekspozycji w Muzeum Lubuskim im. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, które zwiedzaliśmy w ubiegłym roku. Poza tym bogdanieckie wzgórza i lasy w zimowej szacie — żałuję, że nie wziąłem nart śladowych (śniegu było dość).
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Ścieżka Poetów

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 10,53 km
  • Czas trwania marszu: 1 min.
  • Przewyższenia: 18 m
  • Suma podejść: 40 m
  • Suma zejść: 40 m

Marsch poleca trasę mieszkańcom Skwierzyny

Trasa średniej trudności, postaci pętli o długości 9,6 kilometra.

Początek trasy w okolicy romańskiego kościoła św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, w Cychrach. Stamtąd prowadzi do wschodniego końca wsi i tuż za ostatnim domem skręca w lewo, w stronę widocznego w oddali lasu, na skos przez łąki. Tam, gdzie droga styka się z lasem, udaje się odszukać Ścieżkę Poetów (Poetenweg) - leśny dukt, prowadzący dębową alejką. Dzisiaj dębów już wycięte, ciągle jednak czytelne są odziomki pniaków. Ścieżka prowadzi na Pagórek Poetów, czy jak kto chce – na Pagórek Uniesień (poetyckich) i przed 1945 rokiem nazywał się Poetensteig. W masywie pagórka odkryto i przebadano cmentarzysko kultury łużyckiej.
Potem ustawiono kamień, nazwany Trzygłów (Trygław). Za pagórkiem Ścieżka Poetów wiedzie do ruin leśniczówki w sąsiedztwie Wydrzego Stawu, żeby drogą gruntową skręcić w prawo do widocznego wkrótce
Bogusławia. Tak kończy się wędrówka północnym ramieniem pętli Ścieżka Poetów. Można umówić się, że ktoś na nas czeka i odwiezie nas do domu, albo kontynuować wędrówkę południowym ramieniem pętli, które bardzo łagodnie wychodzi wśród domostw Bogusławia
na pola Cychr. Droga początkowo gruntowa, w okolicach widocznej w oddali fermy (chlewni) ma nawierzchnię z płyt betonowych.
Tą drogą dochodzimy do samych Cychr, żeby zakończyć wyprawę.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - na czym polega?

Nordic walking staje się coraz bardziej pupularny. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Kto może uprawiać nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na skwierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto